2019-03-26 11:09:23

Ülke Tanıtım günlerinde Bu Hafta Bangladeş Anlatıldı.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği kapsamında Ülke Tanıtım Günleri programında bu hafta Bangladeş anlatıldı. Uludağ Üniversitesinin farklı bölümlerinden okuyan Bangladeşli öğrenciler tarafından hazırlanan Bangladeş tanıtım sunumu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Bangladeş’in kelime anlamı, coğrafi konumu ve tarih hakkında bilgi verildi. 

Ülkenin Doğu-Pakistan’dan Bangladeş olarak bağımsız bir ülke olmasının tarihiyle birlikte, din, dil ve kültür hakkında bilgi verildi. Bangladeş'te çoğunluk olarak Müslüman nüfusu olmakla birlikte Hindu, Hristiyan ve diğer dinlerden azınlıkların var olduğu konusunda sayısal bilgilerde aktarıldı.

Ticari olarak dünyada tekstil ithalat konusunda önde gelen ülkelerden birinin Bangladeş olduğu belirtildi. Bangladeş’in mutfağı ve spor hakkında da bilgi aktarıldı. 

Bangladeşli öğrenciler İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğinin uluslararası öğrencilere her daim destek verdiğini dile getirerek özellikle İpekyolu UÖD başkanı Sn. Ebubekir Armağan'a teşekkür etti.
Programı hazırlayan ve sunum yapan arkadaşlar başta olmak üzere programa katılım sağlayan ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.