2022-05-31 17:16:15

Uluslararası Öğrenci Buluşması; Onlarca Ülke Yüzlerce Kültür

Uluslararası Öğrenci Buluşması; Onlarca Ülke Yüzlerce Kültür

Bursa'da yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerimizin katılımı ve  ülkelerini temsili ile Uluslararası Öğrenci Buluşması programımızı 2 gün süren büyük bir organizasyonla gerçekleştirdik.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, Bursa Teknik Üniversitesi SKS Müdürü Mehmet Erman, Bursa İl Göç İdaresi yetkilileri, STK'ların temsilcileri ve Bursalıların katılım sağladığı açılış programımız Kur'an Tilaveti, protokol konuşmaları ve sahne performansları ile  gerçekleşti.

Dernek başkanımız Ebubekir Armağan konuşmasında Bursa'da okuyan uluslararası öğrencilerin ülkemiz açısından önemine değinirken, İpekyolu olarak uluslararası öğrenci çalışmasında üstlendiğimiz büyük rolü farklı örnekler üzerinden aktardı.

İki gün süren organizasyonda 40 farklı ülkenin tarihi, kültürü, dili, kıyafetleri, farklı etnik geleneksel kıyafetleri uluslararası öğrenciler tarafından Bursa halkına tanıtıldı.

Programımızın finali Santur Sanatçısı Sedat Anar ve Bendir Sanatçısı Selahattin Anar'ın muhteşem konseri ile sona erdi.

Uluslararası Öğrenci Buluşması programımızı birlikte gerçekleştirdiğimiz, ülkelerini temsil eden tüm uluslararası öğrencilerimize; desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve tüm Bursa halkına teşekkür ederiz.