2018-2019 Akademik Yılı Eğitim Çalışmalarımız Kapsamında Düzenlediğimiz Uluslararası Öğrenci Akademisi Programımızın 2. Dönem Etabı  TAİ Mühendisi Abdurrahman Demir’in katılımı ile “Yapay Zekâ ve İnsanlığın Geleceği” başlıklı konferans ile başladı.

Yönetim kurulu başkanımız Ebubekir Armağan’ın selamlama konuşması ile başlayan programda söz alan Abdurrahman Demir, Bilişsel Zekâ, Akıl, Kalp ve Yapay Zekâ kavramları üzerine farklı mülahazalarda bulundu. Hızla gelişen teknoloji devrinde Yapay Zekânın İnsanlığa ettiği etkileri ve geleceğe dair yaklaşımlarını örneklerle anlattı. Endüstri 4.0 olarak tanımlanan yeni sanayi döneminin, önemine vurgu yapan Demir, Yapay Zekanın hayatın her alanına nüfuz etmeye başladığını ve gelecekte, hayatın merkezinde Yapay Zeka ve buna bağlı olarak üretilen teknolojilerin hayatımızı bütünüyle kuşatacağını ifade etti.

Yapay Zekâ ve buna bağlı çalışmaların, insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceği sorusunun cevabının, bu alanda kimlerin çalışacağının belirleyeceğinin altını çizen Abdurrahman Demir, bu anlamda Müslüman toplumların daha çok çalışma yapmaları gerektiğini ifade etti.   Program, interaktif soru-cevap faslının ardından, plaket takdimi ile program sona erdi. Sn. Abdurrahman Demir’e katılımlardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir