Türkiye Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) Yönetim Kurulu Başkanı Ergash Jumaev Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğinde Mezun Öğrencilerle Buluştu.

Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) Yönetim Kurulu Başkanı Ergash Jumaev, Bursa’da Mezun Öğrencilerle Buluştu. TUMED’in kuruluşu, misyonu, vizyonu ve faaliyetler hakkında bilgi verdikten sonra Türkiye’deki Mezun Öğrencilerin sorunlarını ve sorunlarına çözüm yolları konusunda mezun öğrencileri iş birliği çağrısında bulundu.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan da TUMED’in faaliyetlerini tekdirle karşıladı. TUMED’in Bursa şubesinde de birlikte yeni çalışmalar yapacağını söyledi. Program sonunda mezun ve son sınıf öğrenciler Türkiye’de karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Aynı zamanda mezun öğrencilerin sorunlara çözüm olarak TUMED’in İcraatları hakkında bilgi edindiler.

Aynı zamanda mezun Öğrencilerden Abdolaziz Togo’da kurduğu “Togo-Türkiye Kardeşliği İnsani Yardım ve Kültür Merkezi” hakkında bilgi verdi. Kazakistan’dan Amanjol ülkesinde kurduğu yardım ve dayanışma vakfı hakkında bilgi verdi.   

Nazik ziyaretlerinden dolayı Ergash Jumaev ve beraberinde gelen heyete teşekkürlerini ileten İpekyolu Başkanı Ebubekir Armağan, TUMED’in mezun olan uluslararası öğrencilere bir çatı altında toplanma imkânı vermesinin çok önemli bir iş olduğunu belirtti. Ayrıca iki derneğin yöneticileri, yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunurken uluslararası öğrenci çalışmalarının Türkiye için ne kadar kıymetli olduğu sonucuna varıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir