İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği olarak 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında Uludağ Üniversitesinin farklı bölümlerindeki eğitimlerini tamamlayan ve eğitimleri süresince birlikte yol aldığımız 13 Ülkeden 20 Misafir öğrencimizin mezuniyetlerini, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez, AK Parti Milletvekili Adayı Gülten Kapıcıoğlu, İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, TÜMED (Türkiye Uluslararası Mezun Öğrenciler Derneği) Başkanı Ergash Jumaev, UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Teşkilatlanma Koordinatörü Adnan Oğuz, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri ve 45 Ülkeden 250 misafir öğrencimizin katılımı ile muhteşem bir finalle taçlandırdık.

İlahiyat Fakültesinde öğrenim gören Gine’li Mahmud Diallo’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız, Derneğimizin Mezunlar Birim Başkanı Pakistanlı Abdurrahman Mayar’ın selamlama konuşmasını müteakiben Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Armağan’ın açış ve selamlama konuşması ile devam etti.

Mezun öğrenciler adına TIP Fakültesi Mezunu Etiyopya’lı Dr. İbrahim Abdella ve Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Öğrencisi Sofia Mekonnen misafirlerimize hitap ettiler. UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Teşkilatlanma Koordinatörü Adnan Oğuz ve TÜMED (Türkiye Uluslararası Mezun Öğrenciler Derneği) Başkanı Ergash Jumaev’de selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.  İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Ak Parti Milletvekili Adayı Gülten Kapıcıoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın konuşmalarının akabinde İpekyolu UÖD.Başkanı Ebubekir Armağan’ı tarafından Mustafa Dündar’a  derneğimizin kimliğini ifade eden ‘’Biz Bir Milletiz “ mottosunun 22 ayrı dilde olan yazılmış tablo hediye edildi.

Program sonunda Arnavutluk, Tayland, Kırgızistan, Afganistan, Etiyopya, Fas, Somali, Bangladeş, Yemen, Kazakistan, Makedonya, Tacikistan ve Endonezyalı Mezunlarımıza Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İHH Bursa Şube Başkanı Hüsyein Kaptan, Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Ebubekir Armağan,  Derneğimiz Hanım Misafir Öğrenci Komisyon Başkanı Müzeyyen Çelebi, İHH Bursa Şubesi Kadın Kolları Başkanı Hatice Kaptan ve AK Parti Bursa MV Adayı Gülten Kapucuoğlu tarafından plaket ve hediye takdimi yapıldı. Programımızda ayrıca, 2017-2018 eğitim yılı çalışmalarımız kapsamında tertiplediğiniz  ve 8 ay süren ‘’Türkçe Eğitim Seminerlerinde” başarılı olan  Doğu Türkistan, Endonezya, Mısır, Fas, Suriye, Arnavutluk, Kosova, ABD, Nijer, Kazakistan, Etiyopya ve Iraklı 12 Ülkeden 25 Öğrencimize katılım belgeleri ve 8 ay süre ile misafir öğrencilerimize Türkçe Dil Eğitimi veren Hocalarımız Ahmet  Şevki Şakalar ve Kübra Çiftçi’ye teşekkür plaketleri takdim edildi. Programın nihayetinde toplu hatıra fotografı çekildi ve bu güzel geceyi taçlandırılmış oldu.

Tüm mezun misafir öğrencilerimize, devam eden hayat yolunda muvaffakiyet dileriz.

#bizbirmilletiz

#weareonenation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir