GÖÇ İDARESİ TOPLANTI NOTLARI

  1. İl Göç İdaresi Müdürlüğüne verilme üzere personel tarafından hazırlamayı düşündükleri Her ülkeden 1 temsilci KORO kurulması bir koro sentezi  planlanıyor.
  2. Her ülkeden Voleybol, Santranç vb.aktivitelerden çalışmalar yapılması düşünülüyor.

Bu 2 çalışma ve daha başka neler yapabiliriz konusu üzerinde Göç İdaresinin Yabancılarla alakalı Uyum yönetmeliği kapsamı içerisinde toplantımız gerçekleşmiştir.

Daha önce öğrencilere yönelik Toplantı, Yemek programı ve Özel Günler ile alakalı çalışmalar yapılmış. Sığınmacılarlar alakalı ise toplantılar yapılmıştır.

Yıldırım Belediyesi Ay da bir defa Barış Manço Kültür merkezinde çalışma yapmak için imkan verilmiş. Burada ülke veya bölgesel yemek ve kültürel programlar yapılabilinir.

Kent Konseyinde yabancılar Meclisi kuruluyor.

İnegölde el yapımı yapan kişilerin malzemelerinin satıldığı market bulunup, satılan malzemelerin parası üreten kişilerin hesabına yatırılmaktadır. Öğrenciler burada ürettikleri malzemeleri satabilirler.

Misafirler Nisan ayında yapılacak bölge başkanları toplantısına davet edilecek ve yukarıdaki 2 konu üzerinde neler olabiliri bölge başkanlarımız ile değerlendireceğiz.

Ülke yemekleri  programları birlikte olabilir.

Üni.kayıt öncesi ikamet süreçleri öğrencilere anlatılabilinir.

Akademi finaline İl Göç İdaresi davet edilecek.

 

Bursa İl Göç İdaresi Uzamanı

Hasan Kadir Zafer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir